Майже чверть мільйона осіб з України вже шукали притулку в Канаді за Канадсько-українською програмою авторизації екстрених поїздок (CUAET).

У період з 17 березня 2022 року по 27 лютого цього року Служба імміграції, біженців і громадянства Канади (IRCC) отримала 1 189 320 заявок за програмою тимчасового проживання CUAET.

Майже чверть мільйона осіб з України вже шукали притулку в Канаді за Канадсько-українською програмою авторизації екстрених поїздок (CUAET), причому очікується зростання припливу з наближенням кінцевого терміну 31 березня.

За словами Ігоря Міхальчишина, генерального директора та виконавчого директора Конгресу українців Канади, спостерігається помітне зростання кількості прибулих, оскільки люди намагаються дістатися Канади до завершення програми.

З 17 березня 2022 року по 27 лютого цього року Служба імміграції, біженців і громадянства Канади (IRCC) отримала приголомшливі 1 189 320 заявок на тимчасове проживання відповідно до CUAET. Попри схвалення 960 091 заявки за цей період, лише 248 726 українців, що становить 25,9 відсотка від загальної кількості, здійснили поїздку до Канади.

Тільки в лютому через CUAET до Канади прийняли 27 495 українців. Каталізатором цієї масової міграції стало вторгнення в Україну сил президента Росії Володимира Путіна в лютому 2022 року, що спонукало Канаду відкрити свої двері для постраждалих і запровадити шлях CUAET у середині березня того ж року.

Цей шлях був розроблений, щоб запропонувати українцям, які тікають від конфлікту в Україні, можливість проживати в Канаді протягом трьох років, надаючи право на безкоштовну відкриту роботу та дозвіл на навчання.

Щоб впоратися зі сплеском заявок, Оттава збільшила свої можливості обробки імміграційних заявок у Європі та відправила мобільні біометричні комплекти до Варшави, Відня та Бухареста для належних заходів безпеки.

Крім того, уряд розширив свої федеральні програми поселення, щоб охопити мовну підготовку, орієнтацію, допомогу в працевлаштуванні та інші форми підтримки, щоб допомогти новоприбулим українцям інтегруватися в їхні нові громади.

Окрім цих послуг з поселення, українським біженцям надали тимчасову фінансову допомогу у розмірі 3000 доларів США на дорослого та 1500 доларів на дитину, щоб допомогти задовольнити їхні основні потреби, включаючи транспорт та житло після прибуття до Канади.

IRCC підкреслив, що послуги з поселення залишаться доступними для прибулих українців та їхніх сімей після прибуття, забезпечуючи їхню повну участь у канадських громадах. Крім того, вони продовжуватимуть отримувати одноразову тимчасову фінансову допомогу та доступ до екстреного житла на термін до двох тижнів, якщо це буде необхідно.

Previous
Previous

Чи варто їхати до Канади в 2024? Розглянемо переваги та нюанси.

Next
Next

Canada to stabilize growth and decrease number of new international student permits issued to approximately 360,000 for 2024